BLOG QUICK7 - QUICK7.CZ | BLOG | blogujeme | vaše názory nás zajímají

Přejít na obsah

JIŘÍ ZIMOLA - rebel nebo slibotechna ?

QUICK7.CZ | BLOG | blogujeme | vaše názory nás zajímají
Vytvořil v Politika ·

JIŘÍ ZIMOLA - rebel nebo slibotechna ?

 
A je to tady, to co mnoho lidí stejně očekávalo, se neplnilo…, Zimola odchází z vedení ČSSD!
 
Zimola a Hamáček nikdy nemohli tvořit tandem. Oba jsou z jiného těsta, a každý v minulosti kopal za jiný vnitřní stranický tým. A to se nezměnilo ani po únorovém mimořádném 40. sjezdu ČSSD.
 
Hamáček byl na straně Sobotky, když Zimolu ČSSD vyškrtlo z volební kandidátky v Jihočeském kraji v květnu 2017.
 
 
Vedení ČSSD tehdy myslelo, že Zimola v politice končí, a to i díky kauze „Lipno“.
 
Lipenská stavební kauza je případ v nichž figurovala na jedné straně Zimolova rekreační hacienda a na druhé straně Martin Bláha, který nechal dům postavit. Bláha byl ředitelem krajské organizace Jihočeské nemocnice s roční odměnou 7 000 000 Kč.
 
Zimola v této souvislosti odstoupil z pozice jihočeského hejtmana.
 
Policie trestní věc nakonec ukončila s návrhem na založení dne 6. února 2018. Podle ní nebyly zjištěny skutečnosti, které důvodně nasvědčují tomu, že byl spáchán trestný čin.
 
Zimola též figuruje v tzv. lánském puči, které údajně chtělo „odstranit“ Sobotku z vedení strany.
 

Kdežto Hamáček je takový „nemastný neslaný“ straník. Vlastně pouze tiše stojí v koutě a vždy se usměje jen na toho, kdo je zrovna u moci ve straně. Nyní je u  kormidla on sám osobně a je to též poznat. Strana je „nemastná neslaná“, avšak zatuchlá stranickými dinosaury, kteří se nechtějí vzdát svých koryt a korýtek.  Voliči je ČSSD nyní vnímána jako parta již nezajímavých lidí, kteří se nyní zajímají pouze sami sebou, a tím kde ještě něco „finančně trhnout“.  
 

Zimola je naopak člověk, který se nebojí vystoupit z řady a pokud se nezadaří a daná věc krachne, jako např. lánský puč či funkce místopředsedy, odstoupí. Což na jednu stranu je fér jednání (dalo by se říct i chlapské), ale je teď otázka, zda primární neférové chování z něhož pak následuje odchod do ústraní, je možno tento odchod označit za fér jednání.
 

Když Zimola na sjezdu na počátku roku 2018 sehrál komedii s růžovými brýlemi a následně přesvědčil asi 335 delegátů, že se má stát 1. místopředsedou, musel již tehdy moc dobře vědět, že s Hamáčkem a spol. to nepůjde. Jasně, ale možná si řekl, že „za zkoušku nic nedá“… a pokud to s Hamáčkem „náhodou“ půjde, tak na tom vydělá. Vydělá však na tom, když to s Hamáčkem opravdu nepůjde a nyní dokonce i již odstoupil? Zimola velkou důvěru u voličů nemá, tedy asi kromě Jihočechů. Jak jeho krok ocení voliči jinde po republice? A co strana, vybere si ho příští rok za předsedu?
QUICK7.CZ         Reklama         Podmínky užití         Tiskové zprávy         Kontakty
Návrat na obsah